بلاگ

جدیدترین مطالب

خرید دستگاه حضور و غیاب در شیراز

خرید دستگاه حضور و غیاب در شیراز

در دنیای امروز خرید دستگاه‌های حضور و غیاب نیاز همه‌ سازمان‌ها و شرکت‌هایی است که کنترل تردد، امنیت و نظارت بر کارکرد پرسنل برایشان اهمیت دارد.

ممکن است فکر کنید در کسب و کارهای کوچک، می‌توان از سیستم دستی برای کنترل ساعات کاری کارکنان استفاده نمود، اما حتی با داشتن چند کارمند ممکن است اشتباهاتی در محاسبه حقوق و دستمزد آنان رخ دهد.

انواع مختلفی از دستگاه های حضور و غیاب در سطح دنیا و در سطح ایران  وجود دارد که هر کدام مناسب سازمان یا شرکت خاصی است و از یک روش خاصی برای شناسایی افراد استفاده می‌کند.

چرا از سیستم حضور و غیاب استفاده کنیم ؟

  • کنترل حضور و غیاب پرسنل براساس سیستم‌های سنتی بسیار وقت گیر و کند صورت می‌گیرد.
  • معمولا انتقال اطلاعات حضور و غیاب با توجه به زمان بر بودن محاسبات با تاخیر زیادی به واحد حقوق و دستمزد ارسال می‌شود و این ممکن است باعث نارضایتی پرسنل و حتی مدیران مجموعه شود.
  • امنیت ثبت و نگهداری اطلاعات در سیستم حضور و غیاب بسیار بالا می‌باشد و امکان از بین رفتن این اطلاعات بسیار کم می‌باشد.
  • با توجه به کاغذی بودن محاسبات حضور و غیاب نتیجه و گزارش نهایی به صورت آنلاین در اختیار مدیران قرار نمی‌گیرد ولی با استفاده از سیستم حضور و غیاب کنترل پرسنل برای مدیران به صورت لحظه‌ای و بسیار ساده امکان‌پذیر می‌باشد.
  • ثبت اطلاعات پرسنل در سیستم حضور و غیاب باعث کمتر شدن اشتباه فردی و محاسباتی در کارکرد پرسنل میشود که دغدغه بسیاری از پرسنل و مدیران میباشد.
  • سیستم های حضور و غیاب قوانین سازمانی را بین تمام پرسنل به صورت عادلانه و برابر اجرا می‌نمایند.
  • از محاسن دیگر سیستم حضور و غیاب از بین رفتن کاغذ بازی در سیستم اداری میباشد که از نظر هزینه هم به نفع کارفرما می‌باشد.

در ادامه انواع دستگاه جضور و غیاب را به شما معرفی می کنیم تمامی این دستگاه های حضور و غیاب را می توانید با بهترین قیمت و ضمانت از شرکت شکوفا اندیشه تهیه نمایید.

 

خرید انواع دستگاه های حضور و غیاب در شیراز

دستگاه حضور وغیاب تشخیص چهره 

یکی ‌دیگر از انواع دستگاه‌های بیومتریک دستگاه‌هایی هستند که براساس تشخیص چهره کار می‌کنند. در این روش از چهره پرسنل با تمام زوایا عکس گرفته و در حافظه دستگاه ثبت می‌شود و پس از آن کارکنان در هنگام ورود و خروج خود باید مقابل دستگاه ایستاده تا دستگاه چهره آن‌ها را تشخیص دهد.

در دستگاه تشخیص چهره امکان تقلب به هیچ وجه وجود ندارد؛ چرا که برای هر فرد فقط امکان ثبت چهره‌ خودش وجود دارد. سرعت عمل این دستگاه‌ ها بسیار بالاست. تغییراتی مانند لنز گذاشتن، آرایش کردن، ریش گذاشتن، عینک داشتن و … هیچ تاثیری در شناسایی دستگاه نداشته و دستگاه به راحتی می‌تواند چهره افراد را شناسایی نماید.

خرید دستگاه حضور و غیاب در شیراز

خرید دستگاه حضور و غیاب در شیراز

کارکنانی که در طول زمان کاری خود، با مواد شیمیایی شوینده سر و کار دارند، یا کارگرانی که در محیط‌هایی مانند کارگاه تراشکاری و یا تعمیرگاه‌ها مشغول به کار هستند در ثبت تردد با دستگاه اثر انگشتی با مشکل مواجه می‌شوند.

یکی دیگر از مزایای دستگاه تشخیص چهره نسبت به دستگاه اثر انگشتی این است که چون کارکنان تماس فیزیکی با دستگاه ندارند، امکان انتقال انواع آلودگی‌ ها و بیماری‌های پوستی از طریق دستگاه وجود ندارد، اما در دستگاه اثر انگشتی ممکن است این نوع بیماری‌ها بین کارکنان انتقال یابد.

خرید دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و کارتی

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

یکی از شیوه‌ های تردد که مبنی بر اصول بیومتری انسان است. قابلیت استفاده از اثر انگشت می باشد. این روش یکی از مطمئن ترین روش ها برای تشخیص هویت یک فرد است، زیرا هر شخصی اثر انگشت منحصر به فرد خود را دارد و در سر انگشت هر شخص برآمدگی هایی وجود دارد که شکل و نحوه قرارگیری آن ها با هیچ شخص دیگری مشابهت ندارد.

خرید دستگاه حضور و غیاب در شیراز

خرید دستگاه حضور و غیاب در شیراز

مزیت دستگاه‌های حضوروغیاب اثرانگشتی، این است که نیاز به ناظر ندارند و زمان ثبت تردد آن‌ها هم نسبت به دستگاه‌های رمزی کوتاه است اما این دستگاه‌ها هزینه خرید و تعمیرات بیشتری نسبت به دستگاه‌های رمزی و کارتی دارند. خصوصاً اگر حسگر اثرانگشت این دستگاه‌ها دچار خرابی شود هزینه تعمیر بالایی دارد. همچنین این دستگاه‌ها بعضاً در تشخیص اثرانگشت برخی افراد خصوصاً افرادی که کارهای یدی انجام می‌دهند و اثرانگشت آن‌ها مغدوش است، دچار مشکل می‌شوند.

دستگاه حضور و غیاب کارتی

مزایای اصلی دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی عبارتند از: سرعت عملکرد بالا و توانایی ثبت و کنترل تردد تعداد زیادی از افراد در حداقل زمان ممکن، کوتاه بودن زمان استفاده و هزینه کمتر برای خرید و تعمیرات آن‌ها نسبت به دیگر انواع دستگاه‌ها. این مزایا استفاده از دستگاه‌های کارتی را برای سازمان‌های دارای پرسنل فراوان که قصد دارند هزینه کمی برای خرید دستگاه حضور غیاب صرف کنند، مناسب می‌کند.

تاثیر اقلیم استان فارس در خرید دستگاه حضور غیاب شیراز به چه صورت است ؟

آب و هوای استان فارس تاثیرزیادی در نوع دستگاهی که می خریم دارد . اگر دستگاه در فضایی آزاد واقع شود به گونه ای که تحت تاثیر این منطقه جنوبی قرار گیرد، طبیعتا لازم است به ip، قدرت سنسورها و مقاومت آن دقت شود. ولی در صورتی که دستگاه به صورت in door باشد، نیازی به انتخاب دستگاهی خاص نخواهد بود و دستگاه هایی که متناسب با منطقه آب و هوایی این شهرستان هم نباشد، قابل استفاده خواهند بود.

5 دیدگاه در خرید دستگاه حضور و غیاب در شیراز
  1. سلام
    بیشترین تعداد کاربر که برای دستگاه حضور و غیاب میشه تعریف کرد چندتاست ؟


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.