سیستم حضور و غیاب ویژه مدارس و مراکز آموزشی

سیستم حضور و غیاب ویژه مدارس و مراکز آموزشی

 

سیستم حضور و غیاب الکترونیک ویژه مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی

سیستم حضور و غیاب الکترونیک گامی در هوشمندسازی مدارس و آموزشگاه ها

در سال های اخیر موضوع هوشمندسازی مدارس از مباحث داغ و درخور توجه مدیران موفق مدارس شده است. امروزه یکی از نیازهای والدین و مدیران مدارس کنترل و نظارت بر وضعیت حضور و غیاب و تردد دانش آموزان و همچنین کارکرد پرسنل و بهره وری آنهاست. به دلیل حجم انبوه دانش آموزان و پرسنل در هر مدرسه، سیستم حضور و غیاب نیاز اساسی به مکانیزه شدن در تمامی مدارس و آموزشگاه های کشور را دارد.
همان طور که می دانیم حضور و غیاب دانش آموزان از سال های گذشته تا به امروز توسط معلمان و دبیران محترم به صورت دستی انجام گردیده است. همچنین آگاهی از زمان تردد و حضور به موقع دانش آموزان در مدرسه یکی از دغدغه های اصلی والدین آنها می باشد.
با پیشرفت و توسعه سیستم های کنترل تردد، عمده سازمان های دولتی، ادارات و شرکت های خصوصی به استفاده از دستگاه های حضور و غیاب روی آورده‌ اند و سیستم های حضور و غیاب الکترونیکی را جایگزین شیوه های سنتی نموده اند. مدیران این سازمان ها و شرکتها به این نتیجه رسیده اند که این دستگاه ها تا چه اندازه می‌تواند روند کنترل تردد در محل کسب و کار آنها را ایمن کند.
با مطرح شدن مقوله هوشمندسازی در نظام آموزشی و بهره گیری آنها از فناوری های نوین و همچنین دسترسی مدارس و مراکز آموزشی به اینترنت، استفاده از سیستم های حضور و غیاب الکترونیکی برای مدارس و آموزشگاه ها بیش از پیش مورد توجه مدیران و اولیای دانش آموزان قرار گرفته است.

نرم افزار حضور و غیاب دانش آموزان و پرسنل ویژه مدارس و مراکز آموزشی

تمامی مدارس و مراکز آموزشی برای حضور و غیاب و کنترل تردد دانش آموزان و پرسنل به دنبال مناسب ترین سیستم حضور و غیاب می باشند، زیرا انتخاب نادرست این سیستم منجر به عدم رضایت مدیران و والدین می شود و در نتیجه همین عامل بر روی ذهنیت مدیران مدارس و والدین دانش آموزان بر بحث هوشمندسازی و کارکرد دستگاه ها تأثیر خواهد گذاشت.

یک نرم افزار حضور و غیاب مناسب ویژه مدارس باید توانایی بالایی در امر کنترل بسیار دقیق تردد و ارسال /smsپیامک اطلاع رسانی به والدین در حجم انبوه دانش آموزان را داشته باشد. سرعت یک نرم افزار حضور و غیاب باید بالا باشد به نحوی که باعث ایجاد ترافیک نگردد، هنگ نرم افزاری نداشته باشد، جوابگوی تعداد بالای دانش آموزان باشد و ارسال sms سریع انجام گیرد.

نرم افزار حضور و غیاب ویسمن با ویژگی ها و قابلیت های بسیار می تواند بهترین امکانات را از هر لحاظ برای مراکز آموزشی و مدارس هوشمند فراهم کند. به وسیله این نرم افزار ورود ، خروج ، غیبت و تاخیر هر دانش آموز پس از تشخیص هویت (از طریق چهره یا اثر انگشت و یا کارت) به طور اتوماتیک در سیستم نرم افزاری ویسمن ثبت می شود تا معاونین بتوانند به تمامی جزئیات اطلاعات حضور و غیاب دانش آموزان دست یابند.


نرم افزار حضور و غیاب ویسمن قادر به ارسال SMS ورود ، خروج ، تأخیر و غیبت دانش آموزان به صورت کاملاً خودکار و بدون نیاز به هیچ گونه نظارتی می باشد. به هنگام تشخیص هویت دانش آموز sms یا پیامک ورود ، خروج ، تاخیر و یا غیبت وی در همان لحظه بدون تاخیر و به صورت اتوماتیک و هوشمند به تلفن همراه والدین ارسال خواهد شد. مهمترین مزیت قابلیت ارسال sms آن است که در تمامی طول پروسه هیچ یک از معاونین درگیر سیستم نرم افزاری برای ارسال sms یا پیامک نخواهند شد.

 

 

چگونگی عملکرد نرم افزار حضور و غیاب ویسمن ویژه مدارس و مراکز آموزشی

نحوه عملکرد نرم افزار حضور و غیاب ویسمن ویژه مدارس و آموزشگاه ها به این صورت است که پس از تشخیص هویت دانش آموزان از طریق تعریف چهره، اثر انگشت و یا کارت بر روی دستگاه حضور و غیاب اطلاعات ایشان در نرم افزار وارد می شود. سپس داده های تردد دانش آموزان به هنگام تردد و به صورت آنلاین بر بستر شبکه TCP/IP به نرم افزار منتقل می شود و در صورت اتصال کامپیوتر میزبان نرم افزار به اینترنت، SMS/پیامک های مربوط به رویدادهایی نظیر غیبت و تاخیر یا تعجیل در خروج برای والدین ارسال می گردد.

آیا توسط سیستم حضور و غیاب می توان تردد پرسنل و دانش آموزان را کنترل کرد ؟

علاوه بر مسأله ورود و خروج دانش آموزان، تردد معلمان و حضور به موقع آنها سر کلاس نیز بسیار حائز اهمیت است. به جرأت می توان گفت یکی از عواملی که که در پیشرفت سطح تحصیلی دانش آموزان تأثیر بسزایی دارد، حضور به موقع دانش آموزان و معلمان سر کلاس است. سیستم حضور و غیاب مناسب مدارس باید بتواند به صورت یکپارچه تردد پرسنل و دانش آموزان را ثبت کند و قابلیت تفکیک بین دانش آموزان و پرسنل مدارس را به هنگام ورود و خروج داشته باشد. نرم افزار حضور و غیاب ویسمن ویژه مدارس و مراکز آموزشی این امکان را فراهم کرده است.

ویژگی های نرم افزار حضور و غیاب ویسمن ویژه مدارس و مراکز آموزشی

 • امکان تعریف سال تحصیلی

 • امکان تعریف کلاس های موجود در مدرسه یا مرکز آموزشی

 • قابلیت تعیین برنامه کلاسی

 • امکان تعریف شیفت های رفت و آمد دانش آموزان به تعداد نامحدود

 • امکان اختصاص برنامه کلاسی به هر کلاس

 • گروه بندی دانش آموزان در هر کلاس

 • گزارش تأخیر و غیبت ها بر اساس همه یا کلاس بندی

 • پنل ارسال SMS/پیامک رایگان

 • امکان تعریف شیفت آزاد بر اساس تردد دانش آموز (اولین تردد ورود و دومین به عنوان خروج اعمال شود)

 • ثبت ورود و خروج دانش آموزان و پرسنل به همراه تایم دقیق

 • امکان تفکیک پذیری دانش آموزان و پرسنل مدارس در زمان ورود یا خروج

 • اطلاع رسانی آنلاین برای مدیران مدرسه و آموزشگاه ها از زمان حضور معلمان و اساتید

 • ارسال SMS/پیامک تأخیر، ورود، خروج، غیبت برای اولیای دانش آموزان

 • گزارش گیری جامع از ورود و خروج دانش آموزان در بستر وب برای اولیا

 • گزارش گیری جامع از تأخیر و غیبت ها

 • امکان محاسبه کارکرد اساتید بر اساس ساعت آموزش در هر کلاس

دستگاه های حضور و غیاب مناسب برای مدارس و آموزشگاه ها

دستگاه های حضور و غیاب و کنترل تردد دارای نمونه ‌های بسیار مختلفی است که هر کدام از آنها از یک روش خاص (تشخیص چهره، اثر انگشت، چشمی، کارتی و رمزی) برای شناسایی افراد استفاده می کنند. با توجه به نیاز مشاغل مختلف، دستگاه های حضور و غیاب با روش های متفاوت وجود دارد. چرا که ممکن است دستگاهی برای یک سازمان و یا مجموعه ای پاسخگو باشد، اما در سازمان یا شرکتی دیگر پاسخگوی نیازها نباشد.
بدون شک انتخاب دستگاه حضور و غیاب مناسب برای آموزشگاه ها و مدارس با حجم بالای دانش آموزان انتخابی مهم است، چون مسئله کنترل تردد دانش آموزان از موضوعات حساس مدارس و مراکز آموزشی و همینطور دغدغه معاونین و والدین می باشد.

 

کدام دستگاه حضور و غیاب برای مدارس و آموزشگاه ها مناسب است؟

دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره و یا اثر انگشت گزینه های بسیار مناسب تری نسبت به دستگاه های حضور و غیاب کارتی برای مدارس می باشند. چرا که امکان تقلب در سیستم های کارتی وجود دارد و ممکن است کارت های شناسائی بین دانش آموزان رد و بدل شود و دانش آموزی جای دانش آموز دیگری کارت بزند و در نتایج حضور و غیاب و تردد دانش آموزان دخل و تصرف صورت گیرد، اما تشخیص هویت دانش آموزان بر اساس تشخیص چهره و یا اثر انگشت منحصر به فرد است و فقط شخص دانش آموز می تواند عبور و مرور و حضور و غیاب خود را ثبت کند. در مدارس ابتدایی بیشتر از دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشت استفاده می شود.
برای مراکز آموزشی و مدارس متناسب با تعداد نفراتی که قصد دارند از دستگاه حضور و غیاب استفاده کنند، دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی و تشخیص چهره مناسب است.