بلاگ

جدیدترین مطالب

دستگاه حضور و غیاب و انواع آن

دستگاه حضور و غیاب و انواع آن

کنترل ورود و خروج افراد یا همان حضور و غیاب از دیرباز تا امروز کلید برقراری نظم برای یک مجموعه بوده است. همواره تمامی مدیران در مدارس، ادارات و کارخانجات برای برقرای نظم در بین دانش آموزان، کارگران و یا کارمندان خود ساعات مشخصی را برای حضور و غیاب در نظر می گیرند. در گذشته این حضور و غیاب به صورت دستی در لیست برگه ها انجام می شد که با گذشت زمان دستگاه حضور و غیاب جایگزین آن شد. از آنجایی که روش های حضور و غیاب در مدارس، ادارات/ف کارخانجات و … با هم متفاوت است در ادامه در شکوفا اندیشه با انواع این سیستم ها بیشتر آشنا می شویم.

حضور و غیاب در ادارات

با آمدن سیستم حضور و غیاب استقبال زیادی از سوی ادارات دولتی و خصوصی شد. زیرا مدیران به صورت دقیق تری می توانستند روی ورود و خروج پرسنل خود نظارت کنند. همچنین صرفه جویی زیادی در زمان برای محاسبات حقوق پرسنل می شد. از آنجایی که ادارات ساعات ورود و خروج مشخصی دارند پس با یک نرم افزار حضور و غیاب ساده که شیفت های روزانه را پشتیبانی کند و در کنار آن یه دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی یا تشخیص چهره با در نظر گرفتن تعداد پرسنل، نیاز آن ها را به راحتی برطرف می کند. در مجموع برای حضور و غیاب یک شرکت که میانگین ۱۵ نفر کارمند دارد نیازی به دستگاه یا نرم افزار پیچیده ای نیست.

حضور و غیاب در مدارس

اگر بخواهیم در خصوص سیستم حضور و غیاب مدرن در مدارس توضیح دهیم نیاز اصلی را می توان بحث نرم افزار حضور و غیاب بیان کرد. در واقع بهتر است شما سیستمی را تهیه کنید که هم جوابگوی معلمان و مدیران با شد و هم بتوان حضور و غیاب دانش آموزان را انجام داد.بهتر است که شما سیستم حضور و غیابی را تهیه کنید که از طریق نرم افزار بتوان بین والدین و دانش آموزان ارتباط برقرار کرد. به این صورت است که دانش آموزان بعد از زدن اثر انگشت روی دستگاه حضور و غیاب از طریق نرم افزار پیامی برای والدین آن ها ارسال شود و بتوانند از حضور فرزندان خود اطمینان حاصل کنند.در ضمن باید دستگاهی را بخرید که در مدت زمان طولانی سنسور اثر انگشت آن به دلیل حجم ورودی اطلاعات ضعیف نشود.

حضور و غیاب باشگاهی

در بحث حضور و غیاب باشگاهی نکته ی اولی که وجود دارد این است که نرم افزار بتواند از تعداد مانده جلسات افراد بعد از هر بار ورود به باشگاه یک جلسه را کم کند. از دیگر قابلیت های یک نرم افزار باشگاهی این است که افراد بتوانند از طریق اپلیکیشن برنامه ی ورزشی خود را مشاهده کنند و به پنل کاربری دسترسی داشته باشند.از لحاظ سخت افزاری  حضور و غیاب هم می توان از سیستم اثر انگشتی استفاده کرد هم تشخیص چهره.

حضور و غیاب کارخانجات

برای حضور و غیاب کارخانجات هم موضوع دستگاه حضور و غیاب حائز اهمیت است و هم نرم افزار حضور و غیاب.بحث دستگاه از این جهت مهم است که در کاخانجات و کارگاه ها به دلیل سختی کاری که وجود دارد این امکان وجود دارد که بعد از مدتی اثرانگشت افراد صاف یا ضعیف شود پس بهتر است با توجه به نوع کارتان اگر زیاد با دست سر و کار دارید از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره استفاده کنید.معمولا نحوه حضور و غیاب یک کارخانه با یک محیط اداری یکسان نیست و پرسنل به صورت چرخشی و هفتگی شیفت هایشان جابجا می شود.پس بهتر است نرم افزاری را انتخاب کنید که انواع شیفت های چرخشی را نیز پشتیبانی کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.