بلاگ

جدیدترین مطالب
باید ها و نباید های خرید دستگاه اکسس کنترل

باید ها و نباید های خرید دستگاه اکسس کنترل

باید ها و نباید های خرید دستگاه اکسس کنترل

برنامه ریزی ورود و خروج و یا کنترل تردد کارمندان برای مدیران و مسئولان سازمانی همیشه یک چالش مهم محسوب میشده است که از گذشته تاکنون به طرق مختلفی توسط نیروی انسانی صورت می گرفته است، زیرا امنیت سازمان با کنترل عبور و مرور کارمندان و جلوگیری از ورود افراد متفرقه به سازمان، تا حد زیادی تحت کنترل خواهد بود.

در حال حاضر دستگاه‌های اکسس کنترل مجهز به تکنولوژی کنترل هوشمند در بازار موجود است که استفاده از آن‌ها موجب بالا رفتن سطح امنیت و کنترل میزان دسترسی اشخاص در زمان تعیین شده به مکان‌های تعریف شده می‌گردد.

در این مقاله در  شکوفا اندیشه به بررسی نکاتی که در هنگام خرید دستگاه اکسس کنترل باید مورد توجه قرار گیرد می پردازیم. مدیریت و کنترل تردد و دسترسی به اطلاعات کارکنان در هر لحظه از ساعات روز و همچنین نظارت بر حضور و غیاب کارمندان در هر سازمان از اهمیت بالایی برخوردار است که در گذشته به صورت دستی و توسط شخصی تحت کنترل بود، اما امروزه مطابق با شرایط هر سازمان، دستگاه‌های طراحی شده و هوشمند کنترل دسترسی وجود دارد که با توجه به نیاز هر سازمان می توان نمونه مورد قبول را انتخاب نمود. بنابراین پیش از خرید این دستگاه، طبق نیاز سازمانی می‌بایست به برخی از نکات مهم به شرح زیر توجه نمود:

شیوه عملکرد دستگاه

پیش از خرید دستگاه اکسس کنترل، با جستجو و بررسی کاتالوگ دستگاه‌های مختلف که عموما در وبسایت شرکت‌های تولیدکننده یا ارائه دهنده دستگاه قابل دسترسی است و یا مطالعه مقالات مرتبط می‌توان اطلاعات جامع تری نسبت به نحوه عملکرد انواع مختلف دستگاه‌های کنترل دسترسی بدست آورد.

نحوه جمع آوری اطلاعات و احراز هویت کارکنان

در هر سازمان بر اساس تعداد کارمندان و نوع کاری که انجام می‌شود، نحوه جمع آوری اطلاعات کارمندان متفاوت است. نوع اعتبار و نحوه شناسایی افراد که از طریق سیستم‌های کامپیوتری برای دستگاه کنترل دسترسی تعریف می‌شود به صورت کارتی، انگشتی، رمزی و بر اساس شناسایی چهره است. هر یک از این روش‌های کنترل دسترسی باید از قبل در سیستم تعریف شده باشد و ورود و خروج افراد بر اساس هر یک از این روش‌ها توسط دستگاه مانیتور شود.

باید ها و نباید های خرید دستگاه اکسس کنترل

باید ها و نباید های خرید دستگاه اکسس کنترل

بررسی شرکت تولید کننده دستگاه

بررسی سابقه فعالیت شرکتی که قصد خرید دستگاه اکسس کنترل را از آن دارید و همچنین انجام تحقیقاتی نسبت به رزومه شرکت در کنار مشاوره هایی که از بازاریابان شرکت دریافت می‌کنید اهمیت بسیاری دارد. چراکه این نوع دستگاه همواره به خدمات جانبی و ساپورت نرم افزاری و سخت افزاری نیاز دارد.

نحوه پشتیبانی دستگاه اکسس کنترل

ارزیابی شرکت ارائه دهنده دستگاه قبل از خرید در این مورد بسیار کمک کننده است. چراکه پشتیبانی و خدمات پس از فروش جزو وظایف شرکت فروشنده دستگاه است و در تحقیقات اولیه باید از نحوه پشتیبانی دستگاه‌های اکسس کنترل در موارد مختلف اطمینان حاصل کنید تا در مورد تعمیر یا جایگزین نمودن قطعات دستگاه و یا تنظیمات نرم افزاری، با مشکل روبرو نشوید.

کیفیت دستگاه اکسس کنترل

بررسی کیفیت دستگاه اکسس کنترل پیش از انتخاب و خرید، نکته دیگری است که بی توجهی به آن، هزینه‌های جانبی را افزایش می دهد، مواردی همانند: حفظ عملکرد دستگاه در زمان قطع برق توسط باتری، پشتیبانی نیازهای حیاتی سازمان برای کنترل دسترسی به اطلاعات کارکنان و ساخت مناسب و مقاوم به شرایط محیطی مورد استفاده از جمله موضوعاتی هستند که هنگام خرید دستگاه اکسس کنترل باید مورد توجه قرار بگیرند.

 

توجه به تعداد پرسنل قابل تعریف بر روی دستگاه

توجه به تعداد پرسنل سازمانی و همخوان بودن آن با ظرفیت قابل استفاده دستگاه کنترل دسترسی، شما را در انتخاب نوع و تعداد دستگاه برای سازمان راهنمایی خواهد نمود. از طرفی نوع دستگاه در زمینه روش ثبت تردد کارکنان و پردازش اطلاعات آن‌ها بسیار مهم بوده و در سازمان هایی با تعداد زیاد کارکنان، به گزینه‌ای مهم در هنگام خرید دستگاه مبدل می‌شود.

بررسی سرعت عملکرد دستگاه اکسس کنترل

در کنار دلایل مهم نظارتی، یکی دیگر از دلایل انتخاب دستگاه کنترل دسترسی به جای کنترل دستی، صرفه جویی در زمان ثبت ورود و خروج افراد است. به همین دلیل سرعت سخت افزاری و نرم افزاری دستگاه کنترل دسترسی در پردازش اطلاعات تاثیر مستقیمی بر روی توانایی دستگاه در ثبت تردد پرسنل بدون وقفه و کاهش اختلال کنترلی دستگاه خواهد داشت.

باید ها و نباید های خرید دستگاه اکسس کنترل

باید ها و نباید های خرید دستگاه اکسس کنترل

قیمت دستگاه اکسس کنترل

ضمن بررسی کارایی دستگاه‌های داخلی و خارجی و بر اساس نیازهای سازمانی، به خرید دستگاهی اقدام کنید که بتواند کلیه عملکردهای ترددی را در زمان و مکان مورد نیاز شما کنترل کند و صرفا بر اساس قیمت ارزان تر، از کیفیت خرید خود نکاهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.